Στην Ελλάδα βρέθηκε η Κατερίνα Ντούσκα για την ηχογράφηση του τραγουδιού που θα μας εκπροσωπήσει στη Eurovision φέτος.
Στις πρώτες της δηλώσεις, η νεαρή τραγουδίστρια την οποία συγκρίνουν φωνητικά με την αξέχαστη Amy Winehouse παραδέχτηκε ότι είναι πανέτοιμη για να ριχτεί με δυναμισμό στη μάχη για τον ευρωπαϊκό διαγωνισμό.Η καλλιτέχνις, μιλώντας στην κάμερα της εκπομπής «Έλα χαμογέλα» όταν ρωτήθηκε αν έχει μιλήσει με την προηγούμενη εκπρόσωπο της Ελλάδας, παραδέχτηκε: «Δεν έχω μιλήσει με τη Γιάννα Τερζή, ούτε με την Τάμτα, θα το ήθελα πολύ όμως». Σε ό,τι αφορά την τεράστια προβολή λόγω της Eurovision, η ίδια είπε: «Είμαι αρκετά χαμηλών τόνων. Έχω κάποια εμπειρία, δεν ξεκίνησα τώρα αλλά είναι κομμάτι της δουλειάς η προβολή».
Σε ό,τι αφορά τη σύγκριση που κάνουν κάποιοι για τη φωνή της με την Amy Winehouse, η Κατερίνα Ντούσκα παραδέχτηκε: «Είναι τεράστια τιμή να με συγκρίνουν με την Amy Winehouse».
Όσο για τις προσδοκίες που έχει η ίδια από την εμπλοκή της στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό, η τραγουδίστρια τόνισε: «Θέλω να φέρω την καλύτερη θέση για την Ελλάδα και είμαι πολύ αισιόδοξη. Νιώθω ότι ήδη έχει ξεκινήσει και είναι η χρονιά μου». Τέλος, σε ό,τι αφορά το τραγούδι που θα ερμηνεύσει στη σκηνή της Eurovision, η Κατερίνα Ντούσκα αποκάλυψε: «Το τραγούδι είναι δυναμικό, δεν είναι μπαλάντα, είναι mid tempo».
Δείτε στο παρακάτω βίντεο τι άλλο δήλωσε η όμορφη τραγουδίστρια…
πηγή
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου