Σε βαρύ πένθος βύθισε τον καλλιτεχνικό χώρο και όχι μόνο η απώλεια του Φαίδωνα Γεωργίτση, σε ηλικία 80 ετών.
Ο γόης του κινηματογράφου δεν βρίσκεται πια στη ζωή, σκορπίζοντας ανείπωτη θλίψη στην οικογένεια και στους συναδέρφους του.Ο ίδιος αντιμετώπιζε σοβαρά προβλήματα με την υγεία του και δεν είναι λίγοι εκείνοι που αναφέρουν πως έπασχε από καρκίνο στον εγκέφαλο.
Ο Φαίδων Γεωργίτσης απείχε από δημόσιες εμφανίσεις τα τελευταία δύο χρόνια, ωστόσο το 2017 είχε δώσει το παρών σε μία φιλανθρωπική εκδήλωση.
Πιο συγκεκριμένα, ο σπουδαίος ηθοποιός είχε βρεθεί στην επετειακή μουσική παράσταση «Γοργόνες και Μάγκες», η οποία είχε παρουσιαστεί τον Δεκέμβριο του 2017, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Μάκης Λιούγκας». Την εκδήλωση αυτή είχε διοργανώσει ο δήμαρχος Γλυφάδας Γιώργος Παπανικολάου και η Τομεάρχης Πολιτισμού του Δήμου, Βάνα Μπάρμπα.
Ο ηθοποιός, μάλιστα, είχε ποζάρει στο πλευρό της Βάνας Μπάρμπα.
Δες την φωτογραφία:
πηγή
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου