Η αντίδραση του Μητροπολίτη και τα σχόλια στο Twitter
Σχόλια έχει προκαλέσει η εικόνα των πιστών στην Κοζάνη όπου προσκυνούν την… παντόφλα του Αγίου Σπυρίδωνα.
Στο Twitter επικρατεί ένας μικρός χαμός, κάτι που εξόργισε τον Μητροπολίτη Σερβίων και Κοζάνης, Παύλο, ο οποίος στο κήρυγμά του την Κυριακή αναφέρθηκε στο θέμα.
Δειτε το βιντεο εδω«Δεν μπορεί να ακούμε και να λένε στα ηλεκτρονικά μέσα αν είναι η δεξιά ή η αριστερή παντόφλα του Αγίου και μάλιστα αυτά να τα κάνουν μεγάλοι άνθρωποι. Εκεί καταντήσαμε…», σχολίασε.
Ακολουθούν κάποια σχόλια στο Twitter…
Ζω σε μία χώρα όπου πιστοί προσκυνούν μία παντόφλα
— Afroditi Aslanidou (@AfAfroditi) October 24, 2022
Βλέποντας την παντόφλα του Αγίου Σπυρίδωνα εμπνεύστηκα γι αυτό το τουι. Εκτός από όλα τα άλλα που διαφωνώ με τη θρησκεία, ένας ακόμα παράγοντας που με απομακρύνει απ'αυτήν, είναι και η αισθητική της. Είναι παλιακη, την ανέχεται και νιώθει οικεία μόνο η γιαγιά μου, αντε και ⬇️
— Καρδιά Μαρουλιού (@HeartOfLettuce) October 24, 2022
Η παντόφλα που προσκυνάνε είναι μία ή ζευγάρι;
— JFlo (@wpdflo) October 24, 2022
Ωραία παντόφλα φόραγε ο Άγιος https://t.co/1PyYFUFWF3
— George Mitakides (@GMitakides) October 24, 2022
0 σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου